Kamienny Brzeg w sam raz na odpoczynek w ciszy i spokoju

Kamienny Brzeg (Fot. Flickr/jurvetson/Lic. CC by)

Kamienny Brzeg (Fot. Flickr/jurvetson/Lic. CC by)

Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem plaż, klubów i nocnego życia, ale chce odpocząć i zwiedzić przy okazji ciekawe miejsce, odpowiedni do tego będzie Kamienny Brzeg. Miejsce o znaczeniu prehistorycznym.

Kamienny Brzeg jak sama nazwa wskazuje, jest bardziej kamienny niż piaszczysty, nie ma tu typowo kurortowych plaż i masy nocnych klubów. Za to jest rezerwat przyrodniczo-archeologiczny jakim została ogłoszona miejscowość zaraz po odkryciu w tym miejscu trackiego cmentarzyska i śladów osad ludzkich z prehistorycznych czasów.

Rezerwat Jajłata bo tak nazywa się to miejsce, z pewnością zachwyci każdego, miejsce to należy bowiem do najbardziej urokliwych widokowo miejsc w całej Bułgarii. Już samo zakończenie lądu może zrobić wrażenie – płaski teren, który nagle się kończy i opada do morza. Dodatkowo w klifie znajduje się około 100 jaskiń zamieszkiwanych kiedyś przez człowieka.

Carewo – kurort z rzadkimi gatunkami zwierząt i roślin

Piękno tego miejsca można podziwiać z naturalnych tarasów, z których rozciąga się widok na małe zatoczki otoczone blokami skalnymi. Wszystko jest dziełem natury.

Kamienny Brzeg jak i rezerwat Jajłata położone są z dala od turystycznych szlaków, więc w sam raz nadają się na spokojny odpoczynek w postaci spacerów lub podziwiania dzieła natury nurkując i podziwiając delfiny i czarne pelikany.

Źródło: bulgaria24.org

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bułgaria, geografia, klimat, kraj, tradycja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz